Dychtivě očekávané Vintage ročníku 2022 je na světě! Kdo jej deklaroval a jaké bude?

Kategorie: |

Není ve světě portského vína snad větší události, než je deklarace Vintage.

Dle pravidel IVDP jeho zrání v sudu před lahvováním činí nejméně 18 měsíců. Pro letošek tak přicházejí v úvahu vína ze sklizně roku 2022.

Navzdory náročnému vinařskému roku, poznamenanému velkým suchem a opakujícími se vlnami veder, jej přední výrobci Vintage tohoto ročníku přeci jen deklarovali.

Projít weby a sociální sítě producentů a též vyhlášených vinařských magazínů mi, pravda, pár hodin zabralo, nicméně nakonec se mi přehled výrobců, kteří Vintage 2022 doposud vyhlásili, podařilo dohromady dát.

Většinou tak učinili letos v dubnu až květnu, tudíž moje informace shromážděné v polovině června jsou čerstvé jako jarní salátek a můžeš se do nich rovnou pustit.

Máš rád/a portské víno?
Chceš se o něm dozvědět víc?

Stáhni si zdarma e-book Jak si užít portské víno a konečně:

 • stoprocentně poznáš originální portské víno
 • se dozvíš rozdíly mezi jednotlivými druhy
 • budeš umět portské víno správně servírovat
 • dokážeš portské párovat s pochutinami
 • se za ním podíváš do Porta a údolí řeky Douro

Jak to tedy s rudým klenotem sklizeným před dvěma lety vypadá?

Je všeobecně známo, že Vintage portské víno nevzniká každý rok. Pouze v letech nejlepších, proto je považováno za vrchol toho, co lze v tomto oboru vytvořit. Tvoří pouze 2 % celkové produkce portského. 

Otázka ovšem zní: “Jak se vlastně takový nejlepší rok pozná?” Polemiku o tom producenti vedou často vysoce intenzivně a byť velmi chtějí, ne vždy se v názorech stoprocentně shodnou.

Tudíž všeobecně uznávaný způsob, jakým určit, zda vinařský dům má na to deklarovat Vintage portské víno, probíhá zhruba takto:

 • přibližně 14 – 16 měsíců po sklizni začnou winemakeři posuzovat svá vína
 • poté se rozhodnou, zda stojí za to, označit je za dostatečně kvalitní snést označení Vintage
 • pokud ano, deklarují buď klasické Vintage, které kombinuje produkci z několika vinic – mají-li je k dispozici nebo
 • jestliže dostatek produkce z více vinic nemají či zohledňují například obchodní důvody, přičemž však cítí, že rok přesto dobrý byl, vyhlašují Single Quinta Vintage, tedy Vintage z jedné samostatné vinice, obvykle té nejprémiovější
 • bez ohledu na to, zda se rozhodnou pro klasické či Single Quinta Vintage, musí vinařský dům mezi lednem a červnem napřesrok vzorky tohoto vína předložit k posouzení Institutu vín z Doura a portských vín (IVDP). Na vysvětlenou příkladně – sklizeň v roce 2022, předání vzorků do konce června 2024. Jestliže standardy této instituce splní, může vinařství Vintage deklarovat.
 • v okamžiku, kdy většina výrobců Vintage deklaruje, IVDP a také Confraria do Vinho do Porto oznámí, zda se jedná o klasický ročník Vintage či ne
 • obvykle se tak stane v měsíci září. V posledních dvou dekádách jsou klasickými ročníky zapsány roky 2000, 2003, 2007, 2011, 2016 a 2017. Uvidíme, zda se k nim přidá i ročník 2022.

Teorii máme tímto za sebou, pojď se nyní se mnou podívat, na jaká Vintage ročníku 2022 se můžeme těšit.

The Fladgate Partnership

Na svatého Jiří, v Portugalsku 23. dubna (my u nás Jiříkům třeseme pravicí kvůli svatému Vojtěchu až o den později), The Fladgate Partnership tradičně zveřejňuje nově deklarovaná Vintage portská vína. Ne jinak tomu bylo i letos.

Provedení lahví Vintage 2022 od The Fladgate Partnership
Provedení lahví ročníku 2022, v pozadí Quinta de Vargellas (za foto upřímné díky LinkedIn profil The Fladgate Partnership)

Výkonný ředitel The Fladgate Partnership Adrian Bridge prohlašuje: „S potěšením oznamuji, že z ročníku 2022 uvedeme v omezeném množství na trh následující dvě Single Quinta Vintage:

Taylor’s Quinta de Vargellas Vintage Port 2022 (podrobnosti výrobce)
Fonseca Guimaraens Vintage Port 2022 (podrobnosti výrobce)

Adrian Bridge pokračuje: „Portská vína z roku 2022 jsou výsledkem velmi suchého a horkého vegetačního období, které přerušily vítané deště na začátku sklizně. Jedinečný charakter vinice Quinta de Vargellas je ve vínech ročníku 2022 naprosto zřejmý, což nás vede k tomu, že jsme je letos lahvovali jako Single Quinta Vintage.”

Vinobraní v roce 2022 na Quinta de Vargellas

Pokud jde o Fonseca Guimaraens 2022, vykazuje dokonalou aromatickou opulentnost a temperament zralého černého ovoce, charakteristické znaky vintage stylu Guimaraens.

Taylor’s Quinta de Vargellas a Fonseca Guimaraens Vintage portská vína jsou vyráběny v letech, kdy není deklarováno klasické Vintage. Quinta de Vargellas vyniká mezi vinařskými usedlostmi v Douru a tato Single Quinta Vintage portská od Taylor’s jsou pozoruhodné svou komplexní ovocitostí, výraznou vůní a dobře scelenými taniny.

Portská vína Fonseca Guimaraens jsou smíchána z nejlepší produkce roku 2022 pozemků v údolí Pinhão, Cruzeiro a Santo António, a vlajkové lodi společnosti Fonseca, Quinta do Panascal, rozkládající se na pravém břehu řeky Távora.

David Guimaraens, hlavní winemaker společnosti The Fladgate Partnership, přibližuje fakta: „Rok 2022 si budeme pamatovat jako pozoruhodně suchý rok s několika vlnami veder. Dopady sucha však vyvážil vlhký březen a deštivý začátek září s ideálními podmínkami pro sklizeň. Bude také zaznamenán jako rok, kdy jsme znovu zavedli klasické šlapání rmutu v lagares, které se kvůli covidu u předchozích dvou ročníků nemohlo uskutečnit.“

A jedním dechem dodává: „Úroda v panství Quinta de Vargellas byla jedna z nejkvalitnějších, jakou jsme za poslední roky zaznamenali, a také portské vyrobené na vinicích Fonseca je vynikající, což nám umožnilo vyrobit velmi jemné Vintage Guimaraens, opravdu plné a kulaté s výraznou chutí bobulového ovoce. Vše z roku 2022 zabalené v jednom.“

Oslava konce vinobraní v roce 2022 na Quinta da Panascal

Taylor’s Quinta de Vargellas Vintage Port 2022 i Fonseca Guimaraens Vintage Port 2022 najdeš fyzicky na trhu pravděpodobně až v druhé polovině letošního roku s předpokládanou cenovkou kolem 1 400 Kč.

Sogevinus Group

Kolekce Vintage vín ročníku 2022 od Sogevinus Group (za foto lahví děkuji vintagewineandport.co.uk)

Letos 30. dubna oznámila společnost Sogevinus Group vydání čtyř Vintage portských vín:

Cálem Vintage 2022
Barros Vintage 2022
Kopke Quinta de São Luiz Vintage 2022
Burmester Quinta do Arnozelo Vintage 2022

2022? Opravdu horký rok

Většina vegetačního období roku 2022 byla ve znamení rekordně vysokých teplot. V závěru června kvůli tomu panovalo v regionu Douro abnormální sucho. 

Na konci srpna byly souhrny srážek v Quinta de São Luiz 65 % pod normálem (184 mm). V průběhu června, července a srpna byly ve dvou třetinách dní zaznamenány teploty přesahující 35 °C, přičemž po třiadvacet dní vystoupaly teploty nad 39 °C. Tyto podmínky byly nejzřetelnější ve vinicích v nižších polohách a v horní části Doura.

„Vinařský rok 2021/22 byl zkrátka horký a suchý od zimy do léta,“ řekl Carlos Alves, hlavní blender a winemaker ve společnosti Sogevinus.

Medailonek společnosti Sogevinus Group

Vinařství v Sogevinus Group mají zavedenou historii v deklaraci Vintage portského. Kopke, historicky nejstarší port wine house, vyhlásil svůj první ročník Vintage v roce 1820; Burmester Quinta do Arnozelo vyrábí portské od roku 1788 a Cálem a Barros od počátku 20. století.

Vintage portská vína z roku 2022 z těchto čtyř vinařských domů si zájemci budou moci koupit od 2. září 2024.

Quinta do Noval

Ročník 2022 zprvu nevypadal nijak slibně. Uprostřed velmi suchého a horkého vegetačního období byly srážky hluboko pod dlouhodobým průměrem. Koncem června panovalo v regionu Douro velké sucho. Teploty v polovině července dosáhly 45,5 °C a v srpnu se po delší dobu držely nad 40 °C.

Počátkem září však mírné srážky přišly a vytvořily lepší podmínky pro sběr hroznů a alespoň částečně vykompenzovaly neblahé účinky sucha a vysokých teplot. Celkově vzato, náročné podmínky vinařského roku 2022 znamenaly u hroznů menší bobule s koncentrovanějším obsahem cukru a tříslovin a pevnou slupkou, taktéž přispívající ke konečné kvalitě vín.

Filmová romantika sklizně roku 2022 na Quinta do Noval

Výkonný ředitel Quinta do Noval Christian Seely průběh popisuje jako “rok extrémů”, ovšem s výhledem, že rok 2022 by mohl jít ve stopách některých předchozích vysoce hodnocených ročníků.

“Takové extrémy nejsou zcela bezprecedentní: podobné podmínky panovaly ve velkých ročnících 2017 a 1945,” řekl. “Stejně jako v těchto letech prokázal rok 2022 pozoruhodnou odolnost našeho terroiru a odrůd,” vysvětluje Seely.

Quinta do Noval z ročníku 2022 vyhlásila tři Vintage portská vína:

Quinta do Noval Vintage 2022 (cena dle Winesearcher.com za láhev 0,75 l přibližně 2 500 Kč)
Quinta do Noval Vintage Nacional 2022 (cena dle Winesearcher.com za láhev 0,75 l přibližně 27 000 Kč)
Quinta do Passadouro Vintage 2022 (cena dle Winesearcher.com za láhev 0,75 l přibližně 2 200 Kč)

Vinobraní roku 2022 na Quinta do Passadouro

Na závěr Christian Seely specielně dodává: „Od začátku jsme věděli, že Quinta do Noval Nacional Vintage Port 2022 je výjimečné. Víno se od sklizně dále úžasně vyvíjelo a vykazovalo mnohovrstevnatou komplexnost a hloubku, které jsou typické pro velké Vintage Nacional. Silné a čisté spojuje honosnou bohatost, intenzitu a koncentraci s úžasnou svěžestí.”

Sogrape Vinhos

Kolekce Vintage portských vín ročníku 2022 od Sogrape Vinhos (zdroj fotky Sogrape.com)

Společnost Sogrape Vinhos má v ročníku 2022 tři želízka v ohni, odrážející autenticitu a styl každé ze značek. Z tohoto příznivého roku nakonec deklarovala dvě Single Quinta Vintage:

Sandeman Quinta do Seixo Vintage 2022
Porto Ferreira Quinta do Porto Vintage 2022

Klasiku zastupuje:
Offley Vintage 2022

Už dnes je známo, že na trh se tahle Vintage dostanou v září letošního roku.

Prezident & CEO Sogrape Vinhos Fernando da Cunha Guedes má za to, že „více než milník v historii je každá deklarace Vintage oslavou toho nejlepšího, co příroda ve výjimečných letech nabízí.“

“Každý ročník v této kategorii je napsáním nové a vzrušující stránky ve stoleté historii portského, pocta našemu trvalému závazku k tradici, kvalitě a dokonalosti,” konstatuje prezident Sogrape Vinhos.

Máš rád/a portské víno?
Chceš se o něm dozvědět víc?

Stáhni si zdarma e-book Jak si užít portské víno a konečně:

 • stoprocentně poznáš originální portské víno
 • se dozvíš rozdíly mezi jednotlivými druhy
 • budeš umět portské víno správně servírovat
 • dokážeš portské párovat s pochutinami
 • se za ním podíváš do Porta a údolí řeky Douro

Vinařský rok 2022

V regionu Douro panovala od prosince 2021 deštivá zima, po které následovalo suché jaro a léto. V dubnu a červnu přišly mírné dešťové srážky. Sezóna 2022 měla řadu meteorologických faktorů příznivých pro zrání hroznů. Přicházející zářijový déšť znamenal tlak na vinaře s tím, že termín sběru musel být přesně dodržen, aby byla zaručena požadovaná kvalita hroznů na každém pozemku.

Luís de Sottomayor, vedoucí vinařství Sogrape odpovědný za portská a tichá vína, hovoří o ročníku 2022 jako o vynikajících vínech s dobrou kyselinkou, která respektují historickou výjimečnost předchozích ročníků. “Porto Ferreira Quinta do Porto Vintage 2022 a Sandeman Quinta do Seixo Vintage 2022 odrážejí typický terroir, odkud pocházejí.”

“První z nich je plné struktury, hloubky a intenzity, zatímco druhé vyniká svým elegantním, harmonickým a komplexním profilem. Offley Vintage 2022 také odráží charakteristiky klimatického roku, protože má výjimečnou plnost a pozoruhodnou strukturu,“ uvedl vinař.

Porto Ferreira Quinta do Porto Vintage 2022

Quinta do Porto, rodiště vín Porto Ferreira, je domovem jedinečného a ohromujícího vína Porto Ferreira Quinta do Porto Vintage 2022, v čistém vyjádření dokonalosti svého terroir.

Quinta do Porto v podoblasti Cima Corgo trvale vyrábí ta nejlepší vína a Porto Ferreira se zavázala k zachování více než 270letého dědictví a k udržení hodnotnosti 24 hektarů vinic mezi 80 a 350 metry nad mořem pro další generace.

Porto Ferreira Quinta do Porto Vintage 2022 se tak připojuje k historii vinařského domu Ferreira Cellars, jednomu z nejvelkolepějších a nejstarších vinařství, s Vintage, která se datují do počátku 19. století.

Sandeman Quinta do Seixo Vintage 2022

Sandeman Quinta do Seixo Vintage 2022 je výjimečné portské víno vyrobené pečlivým výběrem hroznů z Quinta do Seixo, jedné z největších a nejunikátnějších vinařských usedlostí v srdci Doura, s desítkami tradičních odrůd hroznů vysazených na 71 hektarech vinic.

Sandeman Quinta do Seixo Vintage 2022 pokračuje v příběhu značky Sandeman, který se i po 230 letech historie a zkušeností neustále obnovuje a prohlubuje tím svůj závazek spojovat tradici s kvalitou a prvotřídní úrovní svých vín.

Vinobraní na Quinta do Seixo: sklizené hrozny putují k dalšímu třídění

Offley Vintage 2022

Zatímco první dvě vína odrážejí svůj specifický terroir vytvořený z hroznů z nejlepších viničních pozemků, Offley představuje klasický ročník s použitím hroznů vybraných z různých usedlostí v regionu, čímž představuje konzistenci stylu své značky.

Věrný jedinečné identitě, vyrábí téměř 300 let výjimečná vína. Offley Vintage 2022 je sedmým Vintage portským v tomto století, přičemž nadále prosazuje osobitý styl stejně jako ostatní mimořádná Vintage tohoto výrobce.

Porto Ferreira, Sandeman a Offley mají za svá Vintage vynikající hodnocení od mezinárodních kritiků, což zvyšuje očekávání, která má vinařská veřejnosti od těchto tří nových přírůstků z kategorie Vintage.

Stojí za připomenutí, že Sandeman Quinta do Seixo Vintage 2017 a Porto Ferreira Vintage 2018 získaly 100 bodů ve Wine Enthusiast, což je maximální hodnocení udělené tímto předním specializovaným vinařským serverem.

Symington Family oznámila vydání Capela do Vesúvio 2022 Vintage Port

Teprve popáté v historii (předtím se tak stalo pouze v letech 2007, 2011, 2016 a 2017) deklaruje The Symington Family Vintage portské z výjimečných vinic Capela do Vesúvio, což je soubor třech jedinečných pozemků na ikonické Quinta do Vesúvio.

Capela do Vesúvio Vintage 2022, pojmenované po krásné kapli a sousední vinici na panství, je vyrobeno ze 100 let staré vinné révy na tomto pozemku.

Ovšem nejen odtud. Druhý pozemek se nazývá Escola – neboli „škola“ – vinice v centrálním údolí Quinta do Vesúvio, které poskytuje stín a shromažďuje užitečnou dešťovou vodu. Třetí složka pochází z půl století starých výsadeb odrůdy Touriga Franca v údolí Vale da Teja, blízko města Vila Nova de Foz Côa.

“Vintage portské z Quinta do Vesúvio vyrábíme pouze tehdy, když zdejší vinice vyprodukují silné, strukturované a kultivované hrozny. Věřím, že rok 2022 takovou kvalitu přinesl a jsem nadšený, že mohu oznámit vydání pátého ročníku Capela do Vesúvio Vintage Port spolu se dvěma velmi vzrušujícími Vintage portskými od Quinta do Vesúvio a Quinta da Senhora da Ribeira od Dow’s,” prohlašuje Charles Symington, hlavní winemaker and Master Blender.

Růstový cyklus ve vinicích v Douru roku 2022 byl jedním z nejnáročnějších, přičemž 3 měsíce před sbíráním hroznů patřily k nejteplejším a nejsušším, jaké kdy byly vůbec zaznamenány.

Město Pinhão v srdci Doura vykázalo 70% snížení srážek od listopadu 2021 do srpna 2022 ve srovnání s 30letým průměrem. Portugalsko eviduje nejteplejší červenec od roku 1931, kdy Pinhão zaznamenalo historicky nejvyšší teplotu v zemi, horkých 47 °C.

Charles Symington se netají ohromením z faktu, že přestože hrozny a bobule byly menší než obvykle, vinná réva si i v tak bezprecedentních podmínkách vedla velmi dobře. Odolné odrůdy z Doura finálně poskytly koncentrovaná vína s výrazným buketem a pozoruhodně plnou ovocitostí.

V rámci Capela do Vesúvio Vintage Port 2022 bude vyrobeno pouze 4 320 očíslovaných 0,75 l lahví, 300 lahví magnum (1,5 l) a 280 “tappit hens” (typické skotské 2,25litrové nádoby známé od 18. století), což představuje pouhé 1 % celkové produkce v Quinta do Vesúvio v roce 2022.

Premiéra toho nejlepšího

The Symington Family, po zhodnocení ročníku 2022, prohlásila, že pozemky vinic na každém z jejich hlavních panství produkovaly malé objemy vín s vynikající kvalitou.

Rozhodli se tedy zkombinovat ta nejkvalitnější a letos v květnu nalahvovat 6 Single Quinta Vintage a jedno vzácné stáčení Capela do Vesúvio Vintage 2022.

Tato tři Vintage portská vína budou tedy premiérově vydána v roce 2024. Tento článek píšu v druhé polovině června a první tři zmiňovaná vína se již objevila na trhu:

Capela Quinta do Vesúvio 2022 Vintage Port (cena dle Winesearcher.com za láhev 0,75 l přibližně 5 500 Kč)
Quinta do Vesúvio 2022 Vintage Port (cena dle Winesearcher.com za láhev 0,75 l přibližně 1 600 Kč)
Dow’s Quinta da Senhora da Ribeira 2022 Vintage Port (cena dle Winesearcher.com za láhev 0,75 l přibližně 1 800 Kč)

Zbývající čtyři Single Quinta Vintage portská vína zůstanou uložena v zázemí The Symingtons až pro budoucí vydání:

Graham’s Quinta dos Malvedos 2022 Vintage Port
Dow’s Quinta do Bomfim 2022 Vintage Port
Warre’s Quinta da Cavadinha 2022 Vintage Port
Cockburn’s Quinta dos Canales 2022 Vintage Port

U Symingtonů je o turisty postaráno

Churchill’s

Zakladatel a master blender Churchill’s Johnny Graham popisuje Churchill’s Quinta da Gricha Vintage Port 2022 jako “klasické Quinta da Gricha Vintage portské s intenzitou a elegancí, které bude stárnout s půvabem po mnoho dalších let.”

Oko potěší černě inkoustová barva s fialovým lemem. Oplývá svěže kořeněnou vůní cistusů a borůvek. Je bohaté a živé na patře s pikantními taniny a dlouhým přetrvávajícím závěrem.

Jaké bylo vinobraní na Quinta da Gricha v roce 2022?

„Navzdory velmi obtížným klimatickým podmínkám, které předcházely vinobraní, s dramatickým nedostatkem vody od zimy a extrémně horkými a suchými letními měsíci, je naše Churchill’s Quinta da Gricha 2022 Vintage Port skutečným příkladem jedinečných podmínek tohoto kouzelného místa – portské plné intenzity, ale zároveň elegantní, čisté a svůdné. Víno, na které jsem velmi hrdý,“ prohlašuje Ricardo Pinto Nunes, výrobní ředitel a winemaker Churchill’s.

Nedočkavci mají zatím smůlu, na trhu se Churchill’s Quinta da Gricha Vintage Port 2022 doposud neobjevilo. Ale přečíst si o něm můžeš alespoň na stránkách Churchill’s.

Quevedo

24. srpna 2022 začalo vinobraní u Quevedo na rodinné vinici na náhorní plošině u São João da Pesqueira a v těžkých podmínkách, popsaných už mnoha výrobci výše, vzniklo Quevedo Vintage 2022.

Tmavě fialová barva, lahodná ovocitá chuť černých třešní a modrého ovoce. Komplexní a elegantní v ústech, s chutí čerstvého ovoce zabalené do intenzivních a hedvábných tříslovin. Vynikající Vintage s komplexním a poutavým závěrem.

Při návštěvě Vila Nova de Gaia mohou Tvé kroky vést také do domu Quevedo

Na trh přijde pravděpodobně v říjnu letošního roku, informace o něm najdeš na webových stránkách Quevedo.

Niepoort

Dirk van der Niepoort je nejenže neotřesitelná stálice v nošení rybářských vest při jakékoliv příležitosti, ale hlavně vyhlášeným winemakerem. V módě se (naštěstí) jeho syn nepotatil, nicméně v kouzlení s víny ano.

A tihle dva, samozřejmě se svým několikahlavým týmem, vyhlásili z ročníku 2022 své Vintage také.

Na návštěvě na Quinta do Nápoles, domova vinařství Niepoort v Douru

Informacemi o něm Niepoortovi docela šetří, nicméně věřím, že tohle portské bude stejně bohaté, plné a elegantní, jako všechna ostatní Vintage z dílny Niepoort.

K dispozici na trhu bude v polovině září letošního roku za cenu kolem 1 700 Kč, do té doby se alespoň koukni původem holandským čarodějům do kuchyně.

Závěrem

Mou snahou od začátku bylo Ti přinést seznam výrobců zcela vyčerpávající. Usilovné pátrání, v leckdy na slovo skoupých internetových vodách hlavně menších vinařských domů, však velmi pravděpodobně nepřineslo výčet producentů naprosto kompletní.

Ne všichni ti, co deklarovali Vintage portské z ročníku 2022, se tím zkrátka hned pochlubí. Je dost možné, že se ještě v krátké době z ročníku 2022 nějaký pěkný Vintage kousek objeví.

Uvidíme.

Prozatím tu máš seznam výrobců, deklarující Vintage 2022 (k 26. červnu 2024):

The Fladgate Partnership

 • Taylor’s Quinta de Vargellas Vintage Port 2022
 • Fonseca Guimaraens Vintage Port 2022

Sogevinus Group

 • Cálem Vintage 2022
 • Barros Vintage 2022
 • Kopke Quinta de São Luiz Vintage 2022
 • Burmester Quinta do Arnozelo Vintage 2022

Quinta do Noval

 • Quinta do Noval Vintage 2022
 • Quinta do Noval Vintage Nacional 2022
 • Quinta do Passadouro Vintage 2022

Sogrape Vinhos

 • Sandeman Quinta do Seixo Vintage 2022
 • Porto Ferreira Quinta do Porto Vintage 2022
 • Offley Vintage 2022

Symington Family

 • Capela Quinta do Vesúvio 2022 Vintage Port
 • Quinta do Vesúvio 2022 Vintage Port
 • Dow’s Quinta da Senhora da Ribeira 2022 Vintage Port
 • Graham’s Quinta dos Malvedos 2022 Vintage Port
 • Dow’s Quinta do Bomfim 2022 Vintage Port
 • Warre’s Quinta da Cavadinha 2022 Vintage Port
 • Cockburn’s Quinta dos Canales 2022 Vintage Port

Churchill’s

Churchill’s Quinta da Gricha Vintage Port 2022

Quevedo

Quevedo Vintage 2022

Niepoort

Niepoort Vintage Port 2022

Po zveřejnění tohoto článku byla zatím vydána tato Vintage 2022

Quinta da Romaneira Vintage Port 2022 (nahlédni na Quinta da Romaneira)
Quinta da Pedra Alta Vintage Port 2022 (tohle je Quinta da Pedra Alta)
Graham’s Quinta do Tua Vinhas Velhas Porto Vintage 2022

No, i tak bych řekl, že poznatků máme na jednoho až až, co říkáš?

Za úvahu také stojí pořízení určité láhve či lahví Vintage ročníku 2022, tudíž pokud z Tebe všechny Tvé peníze nevytáhnou Chorvati na dovolené na Istrii za přepálenej smažák, dej mi vědět, můžeme jít do nákupu spolu.

Zatím se měj “ótimo” a užívej léta!

Napsat komentář