Pohled do budoucnosti

V posledních letech dochází k dalšímu rozšíření spotřeby portského v Evropě i mimo ni, což je směr, který bude pokračovat i v tomto tisíciletí. Ačkoliv je Velká Británie i nadále konzumentem kvalitních portských vín, těžiště obchodu se posouvá směrem k Severní Americe a Kanadě jako klíčovým zákazníkům. Nesmíme také zapomenout na rozvíjející se trhy v Asii a Latinské Americe.

Portské je velké víno s mimořádnou tradicí a bohatou historií, které přitahuje nové generace a dokáže se jim přizpůsobit pro jejich potěšení. Zájem o kulturu dobrého jídla a pití, jež se rozšířil po celém světě, portské víno se svou rozmanitostí stylů a chutí skvěle doplňuje.

Spotřebitelé po celém světě se stále více zajímají o tento styl a je tedy pravděpodobné, že budou přitahováni k vínům jako je například portské, které představuje skutečnou kvalitu a tradici a dokáže vyprávět fascinující příběhy. Jedinečnost portského mu umožňuje odlišit se ve světě vína, který je nyní komplikovaný, ale kde opravdový výběr a rozmanitost někdy chybí.

Sandeman_portske_vino_ruby
Portské je víno s minulostí i budoucností (zdroj: wikipedia.org)
Sudy_s_portskym_vinem_na_barcos_rabelos
Barcos rabelos jsou v současnosti už jen vzpomínkou a atrakcí pro turisty (zdroj: wikipedia.org)