Pohled do budoucnosti

V posledních letech dochází k dalšímu rozšíření spotřeby portského v Evropě i mimo ni, což je směr, který bude pokračovat i v tomto tisíciletí. Ačkoliv je Velká Británie i nadále konzumentem kvalitních portských vín, těžiště obchodu se posouvá směrem k Severní Americe a Kanadě jako klíčovým zákazníkům. Nesmíme také zapomenout na rozvíjející se trhy v Asii a Latinské Americe.

Portské je velké víno s mimořádnou tradicí a bohatou historií, které přitahuje nové generace a dokáže se jim přizpůsobit pro jejich potěšení. Zájem o kulturu dobrého jídla a pití, jež se rozšířil po celém světě, portské víno se svou rozmanitostí stylů a chutí skvěle doplňuje.

Recepce v caves Cálem ve Vila Nova de Gaia
Recepce v caves Cálem ve Vila Nova de Gaia

Spotřebitelé po celém světě se stále více zajímají o tento styl a je tedy pravděpodobné, že budou přitahováni k vínům jako je například portské, které představuje skutečnou kvalitu a tradici a dokáže vyprávět fascinující příběhy. Jedinečnost portského mu umožňuje odlišit se ve světě vína, který je nyní komplikovaný, ale kde opravdový výběr a rozmanitost někdy chybí.