Cesta za portským – Den 3. – Klidná neděle

Kategorie: |

Dneska od rána píšu své zápisky. Chtěl jsem to nějak víc zrychlit, ale nejde to, myšlenek mám spoustu. Prší a dobře se mi tvoří. Nicméně tady platí, že pokud ráno prší, neznamená to, že bude škaredě celý den. Jsme holt u moře, tady platí jiné přírodní zákony, než u nás ve vnitrozemí. Po poledni se počasí umoudřuje a já ve dvě vyrážím do centra s plánem mrknout na nádraží Campanhia, odkud bych chtěl zítra vyrazit směrem nahoru proti proudu řeky Douro, tam, kde se víno pěstuje a všechno začíná.

Odpoledne se vyčasilo
Odpoledne se vyčasilo
Typické Porto - jdete buď nahoru ...
Typické Porto – jdete buď nahoru …

 

... nebo pěkně dolů
… nebo pěkně dolů
Kouzlo tohoto města
Kouzlo tohoto města

Jdu po nábřeží do centra, autobusy nejezdí, poněvadž jak mi poté večer řekla Alex, běžel s tu dopoledne běh právě touto trasou, patnáct tisíc běžců! Hmm, tak ten jsem proseděl doma. V centru sedám na metro a jedu směr nádraží. V hale jsou u přepážek dost fronty, takže se ani nepokouším ptát na vlaky, najdu si je večer na netu.

Když se vracím ke vstupu do metra, uvědomím si, že vlastně o jednu zastávku dál stojí mekka zdejších fotbalistů, jejich Estádio do Dragão. Jo, tak tam se podívám, bude to další stadec do sbírky. V Londýně mám Chelsea i s prohlídkou, Arsenal, v Berlíně Hertu a tudíž hrnu ještě o stanici dál. Pohled na obrovský betonový kolos bere dech, ale jak jinak, místní mužstvo nehraje okresní přebor, ale dokáže vyhrát i ligu mistrů. Procházím i shop, spousta pěkných věcí, ale nejsem fotbalista, ten by zde asi jásal ještě víc.

Před stadionem FC Porto
Před stadionem FC Porto
Vchod do muzea zdejšího fotbalu
Vchod do muzea zdejšího fotbalu

Blíží se večer, vracím se na byt, abych naplánoval zítřek. Doma mi Alex s tím pomohla, našla ranní autobus, který mě pohodlně doveze z Aleixo rovnou na nádraží. Zvolil jsem cestovat až na konečnou, do Pocinho, mrknu tam a když tak se vrátím do Régua. Jdu spát, dobrou!

Přečtěte si další díly seriálu:
Cesta za portským – Den 1. – Vzhůru za poznáním
Cesta za portským – Den 2. – Objevuji Porto
Cesta za portským – Den 4. – Vlakem na vinice
Cesta za portským – Den 5. – Pinhão
Cesta za portským – Den 6. – Pouť do VNDG
Cesta za portským – Den 7. – Rozlučka
Cesta za portským – Den 8. – Domů

Napsat komentář