Newsletter 9/2023: Vinobraní v Douru je v plném proudu – zářijové aktuality ze světa portského vína

Kategorie: |

Každý měsíc vybírám zajímavosti a novinky ze světa portského vína.

Na září je téma každoročně jasné – pokračující vinobraní v Douru. Proto se obrázky podíváme do třech vinařství, jak oni letošní sklizeň zvládají.


Olá,

všichni kolem portského vína po celé září upírali svůj zrak k údolí Douro, kde právě v těchto dnech začíná vrcholit vinobraní.

Místní vinaři jsou na nohou a dělají maximum pro to, aby hrozny sklidili v jejich nejlepší kondici.

My tady, v klidu domova, můžeme jejich počínání sledovat na dálku a dávat si třeba předsevzetí, že se do Doura příští rok v tuto dobu podíváme osobně. Včetně mě ;-)

Letos si však už budeme muset vystačit s tím, co doposud výrobci zveřejnili na svých sociálních sítích.

Vybral jsem pro Tebe příspěvky od svých osvědčených “koní” a věřím, že se Ti jejich obrázky z vinobraní budou také líbit.

První týden vinobraní na Quinta de Vargellas

Ikonickou vinici Quinta de Vargellas, produkující nádherná Vintage značky Taylor’s, jsem s přáteli navštívil poprvé v roce 2015.

A to právě v čase vinobraní, nicméně přes pochopitelnou zaneprázdněnost všech pracovníků se nám dostalo veškeré pozornosti.

Dodnes pamatuji na slova hlavního winemakera Fernanda Meirelese, který i za největšího “cvrkotu” prohlásil: “Quinta de Vargellas is completelly open to you, guys!”

A trpělivě nás po ní provázel až do pozdního odpoledne. Tudíž z těchto silně nostalgických důvodů sem dávám jejich video z prvního týdne vinobraní jako první.

Přidej se také Ty ke stovkám nadšenců do portského vína v ČR

Stačí se jen přihlásit k odběru newsletteru:

Zpívající Quinta da Roêda

Svůj úvodní týden při “vindima” natočili za zpěvu “rogas” i na Quinta da Roêda.

Ta leží v celkem dochozí vzdálenosti od nádraží ve městě Pinhão, což považuji za výhodu, neboť se sem celkem snadno dostaneš z Porta vlakem.

Nemusíš tím pádem řešit řízení auta a můžeš se plně věnovat degustování zdejších skvělých vín. 

Co se dělo na Quinta do Crasto

Vinařství Quinta do Crasto produkuje velmi zajímavá tichá a portská vína, přičemž je od svého oficiálního vzniku v roce 1962 stále v portugalských rukou. Jak probíhalo vinobraní u nich zjistíš z jejich krátkých videí.


Jaký nakonec bude výsledek vinobraní a zda letošek budeme považovat za dobrý ročník se dozvíme během podzimu a zimy.

A já Ti o něm dám samozřejmě vědět.

Zatím se měj fajn a užívej si krásně slunečných podzimních dní! 

Adeus!

Vašek
Cestuji za portským a píšu o něm na O portském

Tento newsletter pro věrné čtenáře odešel ve čtvrtek 28. září 2023. Chceš-li zajímavosti ze světa portského vína každý měsíc dostat do své e-mailové schránky, přihlaš se k jejich odběru v jednoduchém formuláři.

Napsat komentář