10 Silvestrovských ohlédnutí aneb co se letos povedlo

Kategorie:

Vážení přátelé, je odpoledne jednatřicátého prosince, jste všichni nachystaní na večerní rozlučku se starým rokem? Obvykle jsem Silvestry trávil na horách, ráno se šlo běžkovat či sjezdovat a večer slavit. Vždycky všeho s Mírou, pokud tam ovšem nějaký byl. Letos jsem doma, o to lepší příležitost ke psaní. Původně jsem přemýšlel, že tu zplodím něco dost chytrýho o letošním víně právě zrajícím ve Vila Nova de Gaia, ale pak mi přišlo, že je spíš třeba tento rok zrekapitulovat a hlavně pochválit! Jako člověk povětšinou skromný mám ve zvyku úspěchy spíš zlehčovat, ale dneska si dovolím opak:

Co se letos povedlo:

  1. Konečně se rozhoupat se mé zálibě více věnovat, dát po večerech a víkendech dohromady blog o portském víně, připravit stránky o historii, výrobě a regionu
  2. Takhle jedno odpoledne v květnu se po vyhraném volejbale hecnout a koupit si na září letenku do Porta
  3. Zase si osvěžit některá anglická slovíčka (Tome díky, myslím na Tebe = #hangover, #asshole:-)
  4. Dát si za den na kole 160 km ze Sence až domů (trošku mimo téma “portské”)
  5. 12. září vůbec odcestovat do Porta = večer před odletem: “Hergot, vždyť já nemám vůbec tu sadu lahviček do letadla na šampón a sprcháč!” -” Cože, platnost mého pasu skončila 7. září? No, snad bude občanka s rozbrabčeným rožkem stačit” – “Aspoň se tam ohřeju, když tady furt prší…” vzápětí mrknu na weather.com … “A kruci, tam je stejně jako tady u nás! No nic, kašlu na plavky, vezmu si určitě džíny a bundu.”
  6. Dorazit do Porta, dostat se z letiště na Alexin byt, ráno sehnat snídani, vyrazit na první obhlídku Porta, koupit si hezké žluté kraťásky (první dny deštivá předpověď nevyšla), stihnout večerní performance na všech náměstích a vypít při tom jen 4 třetinky Super Bocka. A u nákupu té čtvrté se konečně naučit říct portugalsky “Děkuji”.
  7. Vydat se vlakem ke španělské hranici a zpět; vidět Régua, Pinhao, stavit se u Sandemanů na Quinta do Seixo a ve Quinta de la Rosa se seznámit s příjemnými Angličany, co znají flinty ze Zbrojovky Brno
  8. Zajít si v listopadu na Kozí ulici do vinotéky na degustaci portského
  9. Zúčastnit se kurzu z Naučme se na téma blogování – skvělí lektoři a setkání s Bohyní
  10. Jít dneska s balíkem na poštu, koupit si los a vyhrát na něj stovku (okotím příští rok výměnou za další los)

Navzdory všem světovým krizím tedy opět nadešel poslední den v roce. Snad to tak vydrží i roky následující. Připravuji totiž další příjemnosti pro nadšence, kteří mají rádi portské víno a vše, co s ním souvisí.

14 portských stupňů Celsia a dnešní závratná výhra v briliantech slibují příjemný a bohatý následující rok!
14 portských stupňů Celsia a dnešní závratná výhra v briliantech vám slibují příjemný a bohatý rok 2015!

Moc vám děkuji za letošní pozornost a přeji vám především pevné zdraví a novýchzážitkůchtivé chuťové pohárky! Obrigado [Děkuji]. Vejo vocês no próximo ano! [Nashledanou příští rok!].

P. S.: Když by vám ten dnešní Silvestr nevyšel, tak ten chlápek z titulky vám tady aspoň zazpívá do skoku, yeah!?

Napsat komentář