Rozhovor: Na návštěvě v OMNES PRODUCTS

Kategorie:

Není to tak dávno, co jsem měl v Brně možnost ochutnat portská vína od vinařství Poças. Stalo se tak při návštěvě společnosti OMNES PRODUCTS s.r.o., kde mne velmi kultivovaným způsobem provázel nadšenec do portských vín Tomáš Kada. Přečtěte si tedy dnes rozhovor s ním.

Tomáši, představte našim čtenářům společnost OMNES PRODUCTS

Dlouhá léta jsme věnovali přípravě naší společnosti OMNES PRODUCTS, jejíž cílem je, bylo a vždy bude zlepšovat kvalitu a úroveň potravin pro naše děti, pro lidi kolem sebe a také pro nás samotné. Tato práce, úsilí, či životní cesta nikdy nekončí. OMNES PRODUCTS je buď prvovýrobcem, dovozcem ze světa, či výhradním distributorem u převážné většiny produktů. Naši společnost jsme oficiálně otevřeli 2.6.2014 a celý rok do 2.6.2015 jsme věnovali osvětě, cestování po vlasti i zahraničí, abychom co největšímu počtu obyvatel byli schopni představit kvalitu a úroveň jak produktů, tak i našich služeb.

Společnost OMNES PRODUCTS má čtyři obchodní směry, mezi které patří OMNES TEA – sypané čaje z Cejlonu s označením cejlonského lva, což je kvalita, kterou svět velmi silně vnímá, OMNES DELICATES – kde dodáváme na trh italské a anglické dezerty, olivové oleje, olivy, vinné octy včetně balsamica, OMNES DRINK – kde hrají významnou roli, jak naše OMNES Juice a OMNES Pyré, tak portská vína od rodinné společnosti Poças, jejíž produkty sklidily mnohá významná ocenění a před několika málo týdny získala portská vína Poças bronzové a stříbrnou medaili na světové soutěži Decanter World Wine Awards 2015 a OMNES CAFFE – kde naše káva ATT – Antica Tostatura Triestina patří mezi poslední kávy na světě, které nejsou praženy na systému plyn, elektřina, jako převážná většina světové konkurence, ale je pražena na bukových polenech o nižších teplotách, než ostatní a naše pražení trvá 3x až 4x déle. Díky těmto krokům pražené zrno kávy vydá naprosté maximum ve formě chutí, vůní, vjemů a proto je naše káva tak jedinečná.

Připravujeme pro Vás další nové produkty, které stejně jako náš stávající sortiment jsou známy svou světovou kvalitou, poctivostí, vrcholným zpracováním s tím, že jsou bez chemických konzervantů, škodlivých “Éček”, aspartamu a dalších lidskému tělu neprospívajících látek. Cenová úroveň našich produktů je dosažitelná pro každého v duchu názvu naší společnosti OMNES  PRODUCTS.

Kdy přišla myšlenka dovážet portské víno?

Před třemi lety jsem se poprvé setkal s portským vínem díky mé kamarádce. Tenkrát jsem neměl tušení co pojem portské víno znamená, ale chutí jsem byl osloven. Přibližně před rokem a půl jsem se při přátelském posezení s kolegy z naší společnosti získal bližší informace, čím je portské víno jedinečné a začal jsem se o tento směr zajímat více. Jakmile jsem svět portských vín objevoval, zjistil jsem, že v České republice není povědomí o portských vínech na takové úrovni, jakou by si tato vína zasloužila a získávání relevantních informací o nich není tak běžné.

Kamarádka, u které jsem portské poprvé ochutnal, měla díky studiím v Portugalsku kontakty a přátelské vztahy, které ji přivedly až k rodinnému vinařství Poças, které na území České republiky nebylo rozšířeno. Právě díky příležitosti šířit povědomí o portském víně, vztahu, který jsme si k tomuto produktu našli, díky mé kamarádce a zejména velmi podobné filozofii rodinné společnosti Poças a OMNES PRODUCTS jsme začali tato portská vína na podzim loňského roku dovážet a šířit o nich povědomí a znalosti.

Tomáš má v OMNES PRODUCTS na starosti portská vína. Chcete-li zážitek, jděte za ním.
Tomáš má v OMNES PRODUCTS na starosti portská vína. Chcete-li zážitek, jděte za ním.

Jaké druhy portského můžete zákazníkům nabídnout?

Nabízíme široký sortiment portských vín rodinné společnosti Poças. V základní řadě máme tříleté bílé White a červené Ruby a Tawny. Je zajímavé, jak málo je bílé portské u nás známé a při tom je svou chutí na velmi vysoké úrovni. Ve vyšších řadách pak nabízíme Special Reserve Ruby a Special Reserve Tawny. Pro milovníky velmi vyzrálých chutí jsou pak variantou datovaná Tawny, kde máme portská se stářím 10, 20, 30 i 40 let. Zajímavostí je pak růžové portské, které je uznáno institutem IVDP (instituce pro kontrolu nad výrobou portského vína) teprve od roku 2005. U růžového portského Poças se setkáme s netradiční chutí červeného ovoce jako jahoda, malina či višeň. Do budoucna plánujeme rozšířit sortiment o ročníková portská, LBV a také Lágrimu (velmi sladké bílé portské, z Portugalštiny “Lágrima” znamená “slza”).

Naše portská vína Poças Ruby získalo na světové soutěži Decanter 2015 bronzovou medaili, Poças Special Reserve Ruby dokonce stříbrnou. Bronzem se pyšní také 10leté Tawny.

Vidím tu vystavený také Moscatel…

Ano … Moscatel nám přináší velmi příjemnou, sladkou, intenzivní, svěží a ovocnou chuť s květinovým aroma, typickým pro odrůdu Moscatel. Pěstuje a zpracovává se ve stejné oblasti řeky Douro a svým charakterem se portskému vínu velmi blíží, nicméně se mezi portská zařadit nemůže. Je totiž dolihováno “pouze” na 17 % alkoholu a vyrábí se z jediné odrůdy vína – Moscatel Galego Branco. Podobně jako základní řada portských zraje v malém 550 l dubovém sudu po dobu tří let. Ideální servírování je k dezertům, praženým mandlím či sušenému ovoci. Skvěle se snoubí i s proslaveným Foie-gras (speciální delikatesa z tučných husích jater). Moscatel je nejlépe podávat při teplotě 12 až 16 °C.

Dalo by se také připít výborným olivovým olejem, který zde mají, ale když je to tu celé o portském ... :-)
Dalo by se také připít výborným olivovým olejem, který zde mají, ale když tady je to celé o portském … :-)

 Když budu chtít vaše víno, musím pro něj k vám do Brna?

V tuto chvíli si může zákazník objednat zboží kamkoliv po České republice a pomocí přepravní společnosti jej dopravíme k prahu Vašeho domova. Výjimkou jsou naše mražené produkty, u kterých dopravu řešíme individuálně. V Brně a okolí však s našimi mraženými OMNES produkty fungujeme běžně a postupně se rozšiřujeme do dalších krajů. Mohu však doporučit návštěvu našeho boutique v Brně, kde se Vám rádi budeme věnovat. Nejlepší příležitostí je však degustace nejen portských vín, ale i dalších jedinečných produktů naší společnosti. Na těchto ochutnávkách se věnujeme nejen chutím, vůním a vjemům našich produktů, ale nedílnou součástí je osvěta a mnoho zajímavých informací, které Vás zaujmou. Váš zájem o naše společné setkání na degustaci budu řešit s každým osobně a rád na telefonním čísle 778 401 491, případně na e-mailu tomas.kada@omnesproducts.cz.

Vejdi, kdo v dobrém přicházíš. Do příjemného butiku na Purkyňově ulici v Brně.
Vejdi, kdo v dobrém přicházíš. Do příjemného butiku na Purkyňově ulici v Brně.

 Na závěr – vzkázal byste něco lidem, kteří portské ještě nikdy neochutnali?

Svět portských vín je velmi zajímavý, plný chutí, vůní a vjemů a stojí za to do něj alespoň nahlédnout. Každá láhev je jedinečná, ať už způsobem podávání – při různých teplotách či s nepřebernými možnostmi různých pochutin, příležitostí a zejména tím, v jaké společnosti si jej vychutnáte. Život je hledání a objevování nových prožitků a my Vám je přiblížíme. Děkuji.

To je výborné. Tak pojďme vybrat láhev Poçase i pro mě! Děkuji Vám za rozhovor, ať se daří!


Ing. Tomáš Kada

Již v průběhu studia na fakultě jej vedla cesta ke kávě, její přípravě a vše kolem tohoto světoznámého fenoménu, kterým káva je. Zájem o sport, vzdělávání, tudíž i zdravý životní styl, kvalitní potraviny a nápoje přivedly Tomáše do společnosti OMNES PRODUCTS. K lásce a vášni ve směru kávy se díky poznání přidala i portská vína. Ve společnosti OMNES PRODUCTS se Tomáš vrcholně věnuje osvětě, prezentacím a přípravě zejména kávy a portských vín. Máte-li zájem dovědět se více, zavolejte na tel. 778 401 491 nebo napište na tomas.kada/@/omnesproducts.cz případně se podívejte na webové stránky.

2 komentáře u „Rozhovor: Na návštěvě v OMNES PRODUCTS“

  1. Dobry den, me by zajimalo by jake je spravna sklenicka na portske vino a to protoze ho vidim vetsinou v malem 0,06 balonku a tato sklenicka mi prijde spise na liker cherry nez na portske. Dekuji za pripadnou odpoved.

    Odpovědět
    • Zdravím Vás Vanesso, máte pravdu, že portské se u nás podává téměř v čemkoliv. Oficiální skleničky na portské víno jsou tulipánového tvaru, navrhl je portugalský designér Alvaro Siza ve spolupráci s největšími výrobci portského a Institutem IVDP. Jdou koupit například na Amazonu, ale seženete je i levněji v českých e-shopech. I když to není úplně ta oficiální verze. Díky za tip na další článek, přeji Vám hodně radosti s portským! Vašek.

      Odpovědět

Napsat komentář